Nvidia wypuści odświeżone RTX 2060 z 12 GB pamięci VRAM

RTX 2060

GeForce RTX 2060 nie jest co prawda najnowszą kartą graficzną, ale to dalej sprzęt dobrej jakości. Nvidia planuje więc nieco odświeżoną reedycję.

Mogłoby się wydawać, że czasy świetności RTX 2060 już dawno przeminęły. Nic jednak bardziej mylnego! Ostatnia ankieta przeprowadzona wśród użytkowników Steam bardzo wyraźnie wykazała, że to druga najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy komputerowych. Nic zresztą dziwnego, świetnie łączy dość dobre osiągi z atrakcyjną ceną. Cóż, za nowe GPU trzeba obecnie bardzo słono zapłacić.

Nvidia najwidoczniej również zauważyła ten trend. Z nieoficjalnych jeszcze doniesień wynika, że planują wkrótce wypuścić reedycję RTX 2060. W dodatku, dość mocno ją ulepszą! Nowa wersja będzie miała aż 12 GB pamięci VRAM. Bez wątpienia, 6 GB które znajdziemy w poprzednich modelach może okazać się już niewystarczające do najnowszych gier.

Jeśli uda się zachować najważniejszy obecnie parametr – czyli atrakcyjną cenę, to odświeżone RTX 2060 z pewnością będzie olbrzymim hitem. Warto tutaj dodać, że najczęściej używana karta graficzna wśród graczy to obecnie GTX 1060, bardzo wyraźnie widać więc, że użytkownicy szukają i potrzebują budżetowych rozwiązań. Chociaż cena RTX 2060 i tak wcale nie jest aż tak atrakcyjna, obecnie to około 3 tysięcy złotych.

Tak czy inaczej, to świetna wręcz wiadomość. Dobrze wiedzieć, że Nvidia pamięta o wszystkich użytkownikach i nie skupia się jedynie na najdroższych flagowcach. Jeśli wszystkie plotki okażą się prawdziwe (a źródła są bardzo wiarygodne), to odświeżony model trafi na półki sklepowe w okolicach świąt tego roku. Idealny pomysł na prezent dla gracza?

Zobacz też:
Nvidia GeForce RTX 3000 Super ukaże się już na początku 2022?
Intel Alchemist pozwolą nam oficjalnie na overclocking
Steam Survey: Z jakich kart graficznych korzystają gracze?