Płyty główne A620M z gniazdem AM5 zadebiutują już wkrótce?

A620M

Na rynku zadebiutują już wkrótce płyty główne z serii A620M. Nareszcie otrzymamy tańsze modele z gniazdem AM5.

Premiera procesorów Ryzen 7000 jest już za nami, ale wciąż nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Powodów jest wiele, ale z pewnością jednym z nich jest konieczność wymiany płyty głównej na taką, z gniazdem AM5. Modeli na rynku jest jak na razie niewiele a ceny skutecznie odstraszają użytkowników. Na szczęście, już wkrótce może się to zmienić.

Jak wynika z najnowszych przecieków, lada moment zadebiutują już znacznie tańsze płyty główne z serii A620M. W bazie danych Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej pojawiło się 6 nowych modeli. Sugerowałoby to, że premiera jest już naprawdę tuż za rogiem. Rejestracja w bazie to zwykle ostatni krok przed wypuszczeniem produktu na rynek.

Co ciekawe, jak na razie pojawią się tylko modele od Asusa i Gigabyte. No a raczej jedna płyta Asus TUF Gaming A620M-PLUS D5 i pięć modeli Gigabyte – D3H, DS3H, S2H, H i K. Pozostaje zatem pytanie na co możemy w nich liczyć. Prawdopodobnie pozbawione będą one po prostu obsługi PCIe piątej generacji i być może będą dysponowały niższymi możliwościami podkręcania podzespołów.

Jak na razie nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia jakiejkolwiek specyfikacji. Z pewnością możemy za to oczekiwać bardzo atrakcyjnej ceny. To z pewnością bardzo dobra wiadomość – najtańsze płyty z gniazdem AM5 kosztują obecnie około 800 złotych.  

Zobacz też:
Ryzen 7 5800X3D sprzedaje się lepiej niż cała seria Ryzen 7000
AMD szykuje trzy nowe procesory z serii Ryzen 7000
AM5 – wiemy już wszystko o nowym gnieździe od AMD