Biostar prezentuje nową płytę główną do kopania kryptowalut

Biostar TZ590-BTC DUO

Biostar zaprezentował właśnie swój najnowszy produkt. Stworzyli płytę główną TZ590-BTC DUO przystosowaną specjalnie do kopania kryptowalut.

Bez najmniejszych wątpliwości, kopanie kryptowalut może okazać się naprawdę dochodowym biznesem. Niemniej, wymaga bardzo specjalistycznego sprzętu, który najczęściej kosztuje olbrzymie wręcz pieniądze. Biostar postanowiło więc ułatwić nam skompletowanie własnego zestawu.

Ich najnowsza płyta główna TZ590-BTC Duo jest w całości oparta na Intelowskiej Z590. Dzięki gniazdu LGA 1200 jest w stanie obsłużyć wszystkie procesory z 10 i 11 generacji tej firmy. Możemy podłączyć do niej aż 128 GB pamięci RAM DDR4 o maksymalnej częstotliwości aż 3200 MHz. Zupełnie nie w tym tkwi jednak jej siła.

W nowej płycie głównej Biostar znajdziemy jeden slot PCIe 4.0 x 16 i osiem slotów PCIe 3.0 x1. Jak nietrudno zauważyć, bez przeszkód podłączymy do niej aż 9 kart graficznych. A to już wynik pozwalający na bardzo wydajne kopanie kryptowalut! No, tylko jeszcze trzeba je kupić, ale to już inna sprawa…

Oprócz tego, TZ590-BTC Duo ma cztery sloty PCIe M.2 na dyski SSD i łączniki SATA III pozwalające na zamontowanie w sumie aż 10 dysków HDD. Biostar nie zapomniało więc o górnikach wydobywających kryptowalutę Chia. Potrzebujemy przecież do niej olbrzymich ilości dostępnej pamięci.

Gdybyśmy chcieli jednak korzystać z TZ590-BTC Duo w nieco „normalniejszych” zastosowaniach, to również nie będzie z tym żadnego problemu. Znajdziemy w niej pełen zestaw wejść USB, wyjście wideo HDMI i VGA, i Ethernet w standardzie gigabitowym. Niestety, nie znamy jeszcze ceny.

Zobacz też:
NBMiner złamał ogranicznik wydobywania kryptowalut w kartach Nvidia RTX 3000
Palit ostrzega: nie kupujcie kart graficznych z kopalni kryptowalut