Procesory Ryzen Threadripper 5000 zadebiutują już w marcu

Threadripper 5000

Nareszcie wiemy coś więcej o procesorach AMD Ryzen Threadripper 5000. Premiera zaplanowana jest podobno na 8 marca 2022.

Cały świat procesorów od dawna żyje tylko i wyłącznie premierą najnowszej generacji Intela, czyli Alder Lake. Wygląda jednak na to, że AMD nie planuje pozostać zbyt długo w tyle. Jak wynika z nieoficjalnych, choć dość wiarygodnych przecieków, seria Threadripper 5000 zadebiutuje już na początku marca, a konkretniej idealnie w dzień kobiet.

Jak podaje serwis VideoCardz powinniśmy spodziewać się tylko i wyłącznie premiery modeli z serii PRO. Pokrywałoby się to dość dobrze z poprzednimi przeciekami, które nigdy nie wspominały nic o standardowych wersjach. Na ten moment jest to jednak tylko i wyłącznie spekulacja. Pewne jest tylko to, że AMD wypuści nowe procesory 8 marca.

Prawdopodobnie dowiemy się jednak już wkrótce czegoś więcej o nadchodzących procesorach Threadripper 5000. Nachodzą przecież największe targi elektroniki, czyli CES 2022. AMD ma na nich swój panel i wydaje się to doskonałą okazją do zaprezentowania nowych procesorów.

Pozostaje też bardzo ważne pytanie, mianowicie na jakiej architekturze będą opierały się procesory Threadripper 5000. Nazwa wyraźnie sugeruje, że będzie to 7 nm Zen 3, nie jest to jednak aż tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Równie prawdopodobne wydaje się też 6 nm Zen 3+. Niestety na tym etapie są to po prostu spekulacje.

Kolejne ważne pytanie, to czy nowe procesory AMD będą w stanie w ogóle konkurować z Alder Lake? Zdaniem wielu ekspertów na premierę jest już po prostu za późno.

Zobacz też:
AMD: kryptowaluty nie wpływają zbyt mocno na dostępność GPU
Radeon RX 6500 XT i RX 6400 – AMD szykuje nowe „średniaki”
AMD podnosi ceny kart Radeon RX 6000 o 10%