Radeon RX 6500 XT sprzedaje się poniżej ceny sugerowej

Radeon RX 6500 XT

Takiej wiadomości nie spodziewał się chyba nikt. Radeon RX 6500 XT sprzedaje się w Europie poniżej ceny sugerowanej przez producenta.

Kilka tygodni temu zadebiutowała nowa karta graficzna od AMD. Radeon RX 6500 XT miał być doskonałym uzupełnieniem segmentu budżetowego, ale wyszedł on raczej średnio. Oczywiście, nie jest to wcale zła karta graficzna, ale konkurencyjne modele wypadają znacznie lepiej. Niemniej, może okazać się w tym momencie znakomitym i opłacalnym wyborem.

Powód jest bardzo prosty – Radeon RX 6500 XT to jedyna karta graficzna na całym rynku sprzedawana obecnie poniżej (!) ceny sugerowanej przez producenta. Niemiecki sklep Mindfactory wystawił sporo egzemplarzy w cenie 199 euro. Warto dodać, że jest to cena z już wliczonym podatkiem VAT.

Czy RX 6500 XT stała się w takim razie w miarę atrakcyjną kartą graficzną? Cóż, w tym przypadku jest to niestety po prostu uczciwa cena, a nie żadna okazja. Karta radzi sobie raczej słabo w najnowszych grach i pozwala jedynie na rozgrywkę w 1080p. Teoretycznie wspiera też ray-tracing, ale recenzje wykazały, że jest to raczej funkcja dostępna jedynie na papierze. Bardzo, ale to bardzo bolą też jedynie 4 GB pamięci VRAM.

Niemniej, to dalej dość ciekawy budżetowy model. Szczególnie w takiej cenie. Pozostaje pytanie, czy to pierwszy znak odwilży na rynku kart graficznych, czy po prostu RX 6500 XT okazała się aż tak nieudana, że zainteresowanie jest prawie zerowe? Trzymamy mocno kciuki za opcję pierwszą.

Zobacz też:
Karty graficzne są lepiej dostępne, ale ceny stoją w miejscu
Radeon RX 6950 XT – AMD szykuje kolejną premierę
AMD zaprezentuje karty Radeon RX 7000 jeszcze w tym roku