Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider już bez Denuvo na PC

Rise of the Tomb Raider

Zgodnie z zapowiedzią pecetowe wersje Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider doczekały się aktualizacji, dzięki której obie produkcje otrzymały wsparcie dla najnowszej wersji technologii Nvidia DLSS. Dzięki temu wydajność wspomnianych tytułów ma wzrosnąć odpowiednio 75 i 50 procent. Okazuje się jednak, że to nie jedyne zmiany, które pozytywnie wpłyną na działanie obu gier na PC.

Udostępniony wczoraj patch usuwa bowiem z Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider oprogramowanie Denuvo. Z pewnością ucieszy to graczy, którzy w przeszłości doświadczyli problemów z płynnością animacji powodowanych przez wspomniany program. Z tego rodzaju niedogodnościami mierzyć musieli się jakiś czas temu posiadacze Resident Evil Village. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy, że Shadow of the Tomb Raider, czyli najnowsza odsłona serii Tomb Raider, zadebiutowało na rynku w 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W lipcu tego roku tytuł doczekał się też wydania na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania recenzji gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić wymienione w wiadomości produkcje na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.