RTX 3090 Ti wyjdzie już wkrótce. Inna karta jest jednak anulowana

RTX 3090 Ti

Wygląda na to, że Nvidia GeForce RTX 3090 Ti zadebiutuje już 29 marca. Niestety, inny model został całkowicie anulowany.

Jeśli jeszcze pamiętacie, to Nvidia obiecała nam bardzo ciekawą premierę na 29 stycznia tego roku. Dokładnie wtedy miała zadebiutować najmocniejsza karta graficzna w ich ofercie – RTX 3090 Ti. Niestety, nic takiego się nie stało, premiera została po prostu bez słowa porzucona. Dość szybko pojawiły się spekulacje, że firmie zwyczajnie zabrakło części. Najprawdopodobniej dokładnie tak też się zresztą stało.

Tymczasem, mamy nareszcie bardzo wiarygodną datę premiery – RTX 3090 Ti zadebiutuje 29 marca tego roku. Informację tę potwierdziło już niezależnie od siebie kilku znanych leakerów. Na rynku zadebiutuje wtedy referencyjna wersja oraz modele zewnętrznych producentów. Niestety, nie znamy jeszcze cen, ale należy się nastawiać zdecydowanie na bardzo, ale to bardzo duży wydatek. Niemal na pewno mówimy o kwocie pięciocyfrowej.

Data premiery RTX 3090 Ti to jednak nie wszystko nowości od Nvidii. Dokładnie te same źródła wskazują na to, że „zieloni” zdecydowali się na anulowanie innej premiery. Dokładnych powodów nie znamy, aczkolwiek założenie, że brakuje części z pewnością nie będzie pewnie dużym błędem.

O jakiej karcie graficznej mowa? Niestety o dość ciekawie zapowiadającej się reedycji RTX 3070 Ti. Nowa wersja miała mieć na pokładzie aż 16 GB pamięci VRAM. Wersja tradycyjna ma jedynie 8 GB, byłoby to więc naprawdę spore ulepszenie. Niestety, nic takiego się nie stanie, na nowe ciekawe premiery musimy chyba zaczekać do serii RTX 4000.

Zobacz też:
RTX 4000 – hakerzy ujawnili kluczową specyfikację nowych GPU
Nvidia: hakerzy wykradli kod DLSS i blokady LHR
Nvidia zapłaci TSMC nawet 10 mld. dol za rezerwację zasobów