RTX 4090 jest już w masowej produkcji

RTX 4090

Wygląda na to, że mamy dobre wieści z obozu Nvidii. Karta graficzna RTX 4090 z 24 GB pamięci VRAM jest już w produkcji!

Jesień będzie bardzo gorącym okresem dla entuzjastów komputerów. Zarówno Nvidia, Intel jak i AMD szykują dla nas nowe karty graficzne i procesory. Wydaje się jednak, że jak na razie wszyscy najmocniej wyczekują serii RTX 4000 od Nvidii. Nic zresztą dziwnego, będą to z pewnością najmocniejsze karty graficzne na rynku.

Tymczasem, dotarły do nas bardzo interesujące wieści. W chińskim portalu społecznościowym Baidu pojawiły się zdjęcia dokumentów z pewnej fabryki. Czarno na białym jest na nich napisane, jakie modele kart graficznych są w niej aktualnie produkowane. Oczywiście, nikogo nie dziwi obecność RTX 3060, GTX 1650 czy RTX 3070 na liście. Ważniejsza informacja to to, że tuż obok nich znajduje się RTX 4090.

Oznacza to, że najmocniejsza karta graficzna od Nvidii jest już w produkcji. Może to świadczyć o tym, że premiera jest już tuż za rogiem. Być może otrzymamy oficjalną zapowiedź nawet pod koniec września tego roku. Niestety, brak RTX 4080 i RTX 4070 może być potwierdzeniem, że oba układy zaliczą spore opóźnienie.

Warto też dodać, że Nvidia zamierza wyprodukować dość sporo egzemplarzy. RTX 4090 zajmuje aż 4 sloty produkcyjne. Może to oznaczać, że firma oczekuje na naprawdę dobre wyniki sprzedażowe. Ciężko jednak nie zauważyć, że sytuacja na rynku nie jest jak na razie po ich stronie.

Zobacz też:
RTX 3080 12 GB wraca do łask – Nvidia wznawia produkcję
RTX 4080 i reszta serii RTX 4000 zaliczą spore opóźnienie
Nvidia szykuje obniżkę cen kart graficznych z serii RTX 3000