Threadripper PRO 5995WX to najwydajniejszy procesor świata w teście PassMark

Threadripper PRO 5995WX

AMD Threadripper PRO 5995WX pobił wszystkie rekordy! To najwydajniejszy procesor jaki kiedykolwiek przetestowano w benchmarku PassMark.

W przypadku procesorów na rynek konsumencki, AMD ściga się wciąż z Intelem, ale nie możemy powiedzieć, żeby wygrywało. Najnowsza generacja „niebieskich”, czyli Alder Lake okazała się tak dobra, że CEO firmy przyznał, że oglądają AMD już tylko i wyłącznie w lusterku wstecznym. To odważna i nawet w miarę prawdziwa deklaracja.

Ale ale, nie możemy zapominać o rynku profesjonalnym, czyli o procesorach do stacji roboczych. W tej kwestii, AMD od dawna ściga się tak naprawdę już same ze sobą. Wyprzedzili całą konkurencję i nawet nie oglądają ich już w lusterku wstecznym – są za daleko! Ich nowy procesor, czyli AMD Threadripper PRO 5995WX wyraźnie to udowadnia.

Jak się okazuje, Threadripper PRO 5995WX to najwydajniejszy procesor w całej historii prestiżowego benchmarku PassMark. Udało mu się osiągnąć aż 108 punktów! Drugie miejsce zajmuje od dawna AMD EPYC 7763 z wynikiem „zaledwie” 88 punktów. Co ciekawe, pierwsze miejsce nienależące do AMD to Intel Xeon Platinium 8380, który dzięki 62 punktom zajął osiemnastą pozycję.

Threadripper PRO 5995WX to niesamowicie potężny układ do stacji roboczych wyposażony w 64 rdzenie (128 wątków) o częstotliwości maksymalnej 4,5 GHz. Ma on też ośmiokanałowy kontroler pamięci DDR4 i zawrotne TDP 280 W. To produkt do najbardziej wymagających zastosowań, takich jak olbrzymie centra danych czy serwerownie. Przy okazji, to wspaniały popis możliwości inżynieryjnych AMD!

Zobacz też:
AMD szykuje nową technologię skalowania obrazu
Radeon RX 6950 XT – AMD szykuje kolejną premierę
Intel i AMD wstrzymują sprzedaż na terenie Rosji i Białorusi