AMD chwali się rewelacyjnymi wynikami finansowymi

AMD Logo

AMD pochwaliło się wynikami finansowymi za 3 kwartał 2021 roku. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy!

Mogłoby się wydawać, że sytuacja na rynku elektronicznym jest obecnie skrajnie wręcz niekorzystna dla producentów. Części brakuje już niemal każdemu i ciągle słyszy się hasła takie jak „ograniczona dostępność” czy „wstrzymanie produkcji”. AMD udowodniło jednak, że średnio przejmuje się tymi przeszkodami.

Firma pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi za ostatni kwartał. Powiedzieć, że są dobre to jak nic nie powiedzieć. W stosunku do poprzedniego roku przychody AMD wzrosły o 54%. W sumie udało im się zarobić 4,3 miliarda dolarów, z czego 950 milionów stanowi „czysty” zysk.

Co jednak ciekawe, segment konsumencki, czyli procesory i karty graficzne odpowiada za niewiele ponad połowę tej kwoty. Równie ważny dla firmy jest już segment profesjonalny, czyli układy do serwerowni, wbudowane i produkty na zamówienie. Dwa najlepsze produkty AMD to procesory Ryzem i EPYC. Karty Radeon zajmują dopiero trzecie miejsce w tym zestawieniu.

Warto też dodać, że AMD stawia dość mocno na rozwój. Koszty operacyjne, czyli fundusz na badania i rozbudowę placówek wzrosły o 14 procent i osiągnęły już poziom 1,14 miliarda dolarów kwartalnie.

AMD ma też bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące. Władze firmy wierzą, że uda im się przekroczyć okrągły miliard czystego zysku w czwartym kwartale 2021 roku. Aby było to możliwe, przychód musi wzrosnąć o przynajmniej 8%. Nie brzmi to wcale jakoś nierealnie.

Zobacz też:
Intel Alchemist – znamy przybliżone ceny dwóch kart graficznych
AMD zostało liderem w segmencie stacji roboczych
Micron wstrzymuje produkcję pamięci DRAM przez trzęsienie ziemi