AMD zrobiło niechcący antyreklamę kart Radeon RX 7000

Radeon RX 7700 XT AMD

AMD opublikowało nowe grafiki na temat kart graficznych Radeon RX 7000. Problem w tym, że chyba nie do końca je przemyśleli.

Najnowsza generacja kart graficznych od AMD, czyli Radeon RX 7000 nie sprzedaje się najlepiej. AMD wciąż próbuje więc przekonać graczy, że ich nowe produkty to doskonały wybór. Opublikowali więc kilka ciekawych infografik na temat ich wydajności i liczby FPSów, które możemy osiągnąć w grach. Problem w tym, że lekko strzelili sobie nimi w kolano, a nawet oba naraz.

Wykresy opublikowane przez AMD przedstawiają wydajność kart Radeon RX 7000 oraz Radeon RX 6000. Oczywiście, pierwszy wniosek jest dość oczywisty i bardzo czytelny – seria RX 7000 jest wyraźnie mocniejsza. Nie powinno to jednak nikogo zbytnio zdziwić, prawda? Problem pojawia się jednak w momencie, w którym zastosujemy nieco matematyki. Na szczęście, zrobił to za nas serwis TechPowerUp.  

Flagowy Radeon RX 7000 XTX oferuje nam średnio 372 fps wydajności w rozdzielczości 1080p. To dość duży postęp w stosunku do Radeona RX 6950 XT, czyli flagowca z poprzedniej generacji, który oferuje tylko 338 fpsów. Problem w tym, że nowy flagowiec kosztuje 899 dolarów, a stary jedynie 699. Oznacza to, że po przeliczeniu każdego dolara na FPSy starsza wersja jest znacznie bardziej opłacalna.

Ponownie potwierdza to, że nowe karty od AMD i Nvidii to produkt raczej dla największych entuzjastów. Przeciętny gracz wyjdzie lepiej na kupnie karty ze starszej generacji.

Zobacz też:
Radeon RX 7900 XT/XTX – znamy wyniki wydajności
AMD zabrakło części do wymiany wadliwych Radeonów
Star Wars Jedi: Ocalały otrzyma wsparcie dla technologii firmy AMD