Intel Arc A380 została po raz pierwszy przetestowana

Intel Arc A380

Nareszcie mamy solidne konkrety. Karta graficzna Intel Arc A380 została już przetestowana i nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Jak zapewne doskonale już wiecie, Intel Arc A380 będzie najprawdopodobniej najsłabszym GPU z nachodzącej serii. Mowa tutaj o karcie graficznej dla najmniej wymagających graczy, pozwalającej na dość stabilną rozgrywkę w 1080p. Tymczasem, karta została już przetestowana i wychodzi na to, że przecieki były w 100% prawdziwe.

Arc A380 opiera się na układzie graficznym DG2 z 128 jednostkami wykonawczymi, czyli 1024 procesorami strumieniowymi. Wspiera je 6 GB 96 bitowej pamięci GDDR6. Oczywiście, w środku znajdziemy też 8 bloków Xe-CORE z rdzeniami do ray tracingu i XeSS. Jak wynika z testów, maksymalne taktowanie rdzenia to 2450 MHz, a sama karta ma TDP na poziomie maksymalnie 75 W.

Co więc tak naprawdę mamy przed oczami? Intel Arc A380 to bardzo klasyczny średniak z raczej dolnej półki. Jeśli mielibyśmy wskazać jej odpowiednik i bezpośrednią konkurencję, to prawdopodobnie mówimy tutaj o modelu GeForce GTX 1650 Super lub GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU.

Wygląda więc na to, że Arc A380 nie będzie żadnym olbrzymim hitem, tylko dość ciekawą kartą graficzną z niższego segmentu cenowego. Bez wątpienia, to właśnie od tego, ile przyjdzie nam za nią zapłacić będzie zależeć jej sukces. Zresztą, możemy to powiedzieć o całej nadchodzącej serii Alchemist. Intel już w ciągu kilku najbliższych godzin powinien zdradzić nam nieco więcej szczegółów na ten temat.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist – premiera przesunięta na marzec
Intel Z690 – dlaczego nowe płyty główne aż tyle kosztują?
Nvidia RTX 3050 wyjdzie w dwóch wersjach – 4 i 8 GB