Intel Arc A580 pojawiła się w pierwszym benchmarku

Intel ARC A580

Karta graficzna Intel Arc A580 pojawiła się w pierwszym benchmarku, czyli w Ashes of The Singularity. Wyniki napawają sporym optymizmem.

Jak zapewne doskonale już wiecie, premiera kart graficznych Intela nie przebiega tak pomyślnie jak mogliśmy na to liczyć. Firma zaliczyła opóźnienie za opóźnieniem i tak naprawdę wciąż nie znamy oficjalnej daty premiery. Poznajemy jednak już coraz więcej ciekawych szczegółów o ich nadchodzących produktach.

Tym razem, po raz pierwszy możemy zobaczyć wyniki nietestowanej jeszcze karty Arc A580. Pojawiła się ona w benchmarku Ashes of The Singularity na ustawieniach 1080p z API Vulkan. Wyniki okazały się naprawdę interesujące – karta uzyskała wynik 9300 punktów i osiągała średnio 95 FPSów. Jak przełożyć to jednak na produkty, które już doskonale znamy? Podobne wyniki osiągnęło też RTX 3060.

Oczywiście, wyniki benchmarku należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Zwykle nie przekładają się one zbyt dobrze na rzeczywistą wydajność w grach. Należy pamiętać również, że Arc A580 nie ma konkurować z RTX 3060, to zadanie mocniejszego modelu Arc A750. Tak czy inaczej, zbliżony do RTX 3060 wynik to doskonała wiadomość. Być może karta okaże się doskonałym wyborem ze średniej lub nawet niższej półki cenowej.

Tak czy inaczej, warto wstrzymać chwilowo entuzjazm i zaczekać na oficjalną premierę i pierwsze testy wydajności w grach. Przed Intelem stoi jednak spore wyzwanie – premiera ich kart graficznych zbiegnie się z premierą serii RTX 4000.

Zobacz też:
Arc A750 przetestowany w 48 grach – RTX 3060 pokonane
Intel Arc Alchemist zaliczają kolejne opóźnienie
Intel Core i9-13900K przetestowany w Geekbench 5