Intel Arc – laptop z nowym GPU trafił przez pomyłkę do sprzedaży

Laptop z kartą Intel Arc

Pierwszy laptop z kartą graficzną Intel Arc trafił już do sprzedaży. Co prawda najwyraźniej w wyniku pomyłki.

Już wkrótce, Intel pokaże nam swoje własne karty graficzne z serii Alchemist. Niemal wszystkie informacje zdążyły już wyciec, więc wiemy dość dobrze czego się spodziewać. Linia desktopowa będzie składać się z modeli ze średniej i średnio-wyższej półki cenowej. Wydajność najlepszego egzemplarza nie przekroczy raczej poziomu RTX 3070.

Nieco wcześniej zadebiutują jednak karty Intel Arc Alchemist do laptopów. Wygląda na to, że jedna z nich miała swoją premierę znacznie wcześniej! Amerykański sklep BHPhotoVideo ruszył ze sprzedażą nowego Galaxy Book2 Pro od Samsunga. Był to jednak wynik pomyłki i oferta została już usunięta.

Sam laptop nie jest przesadnie imponujący – to dość klasyczny model 15,6” z procesorem Intel Core i7 12 generacji i 16 GB pamięci RAM DDR5. Do tego mamy dysk SSD PCIe 4.0 o pojemności 512 GB i matrycę AMOLED. Najciekawszy punkt programu to jednak wbudowana karta graficzna Intel Arc! Niestety, nie wiemy o który model konkretnie chodzi. Patrząc na resztę specyfikacji i cenę (5600 złotych) możemy założyć, że jest to A350M lub A370M.

Poznaliśmy też pewien bardzo istotny szczegół – na stronie produktu mogliśmy przeczytać o technologii Deep Link. Opiera się ona na integracji układów graficznych Xe-LP z kartami Intel Arc. Docelowo, ma ona zwiększyć wydajność w grach i poprawić kodowanie transmisji wideo. Oficjalna premiera układów do laptopów zapowiedziana jest na 30 marca tego roku.

Zobacz też:
ARC A370M – pierwsza karta od Intela zadebiutuje już w marcu
Intel i AMD wstrzymują sprzedaż na terenie Rosji i Białorusi
Intel Arc Alchemist – flagowa karta z pierwszym benchmarkiem