Intel Core i5-12400 trafił na eBaya. Nie warto go jednak kupować

Intel Core i5-12400

Procesor Intel Core i5-12400 trafił na serwis aukcyjny eBay przed swoją oficjalną premierą. Uważajcie – nie warto go jednak kupować.

Bez wątpienia, Intel Core i5-12400 zapowiada się na jedną z ciekawszych premier nadchodzących miesięcy. Pomimo tego, że nie czaruje on specyfikacją tak mocno jak pozostałe modele z Alder Lake, to ma jedną dość sporą zaletę. Jest zwyczajnie tani! A to właśnie takich rozwiązań szukają użytkownicy na całym świecie. Dodatkowo, wygląda na to, że będzie to prawdziwy pogromca Ryzena 5 5600 XT.

Pod względem samej specyfikacji, to bardzo prosty, ale przy tym niesamowicie wydajny model. W środku znajdziemy 6 wydajnych i 6 energooszczędnych rdzeni, a jego maksymalne taktowanie w trybie boost to 4,4 GHz. Tak jak mówiliśmy, szału nie ma, ale jest bardzo solidnie.

Tymczasem, na eBayu możemy kupić już pierwsze egzemplarze procesora Intel Core i5-12400. Ceny jak na razie są jednak dość zaporowe. Wersja z zintegrowanym układem graficznym kosztuje około 360 dolarów, wersja podstawowa to za to 322 dolary. Jeśli chcielibyście jednak kupić sobie wymarzony model przedpremierowo to bardzo stanowczo wam to odradzamy.

Powód jest bardzo prosty – to modele nieprzeznaczone na rynek konsumencki. Możemy kupić jedynie tzw. engineering sample, czyli prototypy przeznaczone dla twórców hardware’u. Intel zawsze produkuje ich całe palety, nie powinny jednak trafić do sprzedaży.

Największy problem z takimi modelami to po prostu to, że nie zadziałają na płytach głównych Z690, ani tak naprawdę na żadnych innych, które możemy mieć w naszych komputerach. Po zakończeniu etapu testów to tylko i wyłącznie śmieci, albo produkt czysto kolekcjonerski.

Zobacz też:
Intel Core i9-12900K osiągnął 6,8 GHz po podkręceniu
Intel Raptor Lake zachowają pełne wsparcie dla pamięci DDR4
Denuvo: gry przestały działać, bo twórcy nie przedłużyli domeny