Nvidia chce produkować jednocześnie RTX 3000 i RTX 4000?

Nvidia RTX 3050 wyjdzie w dwóch wersjach

Nvidia nie zamierza rezygnować z serii RTX 3000. Planują produkować te karty graficzne nawet po nadchodzącej premierze RTX 4000.

Niedobór na rynku kart graficznych daje się już we znaki graczom z całego świata. Sytuacja wydaje się powoli poprawiać, ale do ideału wciąż bardzo dużo brakuje. Tymczasem, pojawiła się bardzo ciekawa i obiecująca plotka: Nvidia ma dalej produkować karty graficzne z serii RTX 3000 nawet po premierze nowszej generacji.

Z puntu widzenia graczy, taka decyzja miałaby naprawdę sporo sensu. W dodatku, nie jest też szczególnie zła pod kątem biznesowym. RTX 4000 z pewnością będą znacznie droższe od RTX 3000. Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki wydatek. Nieco starsza, ale wciąż aktualna karta graficzna byłaby wciąż bardzo pożądana przez klientów.

Plotka nie wzięła się oczywiście znikąd. Dyrektor finansowa Nvidii podczas spotkania z inwestorami została zapytana o podejście firmy w tej kwestii. Jasno powiedziała, że firma może sprzedawać starsze modele wspólnie z najnowszą serią. Zaznaczyła też, że taka koegzystencja ma miejsce już teraz – dalej produkują przecież RTX 2060 z rdzeniem Turing.

Warto również wspomnieć, że Nvidia od początku nowego roku pracuje nad gromadzeniem większych zapasów komponentów. Znaczna część z nich nie będzie nadawać się do serii RTX 4000. Dyskontynuacja RTX 3000 nie miałaby więc absolutnie żadnego sensu.

Niemniej, z pewnością produkcja nie utrzyma się na takim poziomie jak obecnie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. W końcu to układy Ada Lovelace będą głównym priorytetem firmy.

Zobacz też:
Nvidia: hakerzy wykradli kod DLSS i blokady LHR
RTX 4000 – znamy kolejne szczegóły. Robi się bardzo ciekawie!
King Arthur: Knight’s Tale zalicza kolejną obsuwę. Znamy nową datę premiery