Nvidia RTX LHR v2 Unlocker okazał się groźnym wirusem!

nvidia rtx lhr v2 unlocker

Chcecie odblokować swoje karty graficzne z LHR i kopać kryptowaluty? Lepiej uważajcie na oprogramowanie z sieci – Nvidia RTX LHR v2 Unlocker okazał się groźnym wirusem.

Nvidia jakiś czas temu wprowadziła bardzo ciekawą funkcję do kart graficznych z serii RTX 3000. Domyślnie mają one wbudowaną blokadę LHR, czyli Low Hash Rate. Efekt jest bardzo prosty – nie można na nich zbyt dobrze wydobywać kryptowalut. System wykrywa tę czynność i znacząco ogranicza maksymalną wydajność układu.

Oczywiście, szybko pojawiły się informacje o tym, że blokada LHR może zostać złamana. Wiedzieliśmy, że faktycznie jest to prawdą, ale nie istniało żadne szeroko dostępne dla każdego oprogramowanie, które by to umożliwiło. Kilka dni temu pojawił się jednak bardzo ciekawy program – Nvidia RTX LHR v2 Unlocker autorstwa użytkownika Sergey. Miało ono całkowicie odblokowywać potencjał kart RTX 3000 i w 100% usuwać blokadę LHR.

Jak już doskonale wiecie, nic takiego w rzeczywistości nie istniało. Narzędzie oficjalnie miało modyfikować BIOS karty graficznej robiąc przy okazji jego awaryjną kopię. Tak naprawdę instaluje za to na naszym komputerze wyjątkowo złośliwe oprogramowanie. Nie wiadomo jeszcze do końca co tak naprawdę miałby robić ten wirus, ale podejrzewa się, że jest furtką do dalszej instalacji złośliwego kodu na zainfekowanych komputerach.

Jeśli z jakiegoś powodu zainstalowaliście Nvidia RTX LHR v2 Unlocker to natychmiast uruchomcie na komputerze dobry program antywirusowy. Koniecznie zabezpieczcie też na wszelki wypadek swoje dane.

Zobacz też:
Blokada LHR na kartach Nvidia została kolejny raz złamana
Nvidia traci przychody z układów do kopania kryptowalut
Nvidia zapłaci TSMC nawet 10 mld. dol za rezerwację zasobów