RTX 4060 na pierwszych zdjęciach. Premiera już wkrótce?

RTX 4060

RTX 4060 zadebiutowało już na pierwszych zdjęciach. Może oznaczać to, że premiera jest znacznie bliżej niż się spodziewaliśmy.

Chociaż to RTX 4090 jest najmocniejszą i najbardziej medialną kartą z nowej generacji, to zdecydowanie RTX 4060 może liczyć na tytuł najbardziej wyczekiwanej z nich. W końcu możemy spodziewać się naprawdę niezłej wydajności za względnie rozsądną cenę. Ale z tym warto się na razie wstrzymać – ceny RTX 4070 pokazały nam, że może nie być wcale aż tak kolorowo.

Oczywiście, nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji. W internecie od dawna krążą jednak plotki, które na tym etapie należy uznać za niezwykle wiarygodne. Według nich, RTX 4060 otrzyma GPU AD107-400 z 3072 jednostkami cieniującymi oraz 8 GB pamięci GDDR6 na szynie 128-bit. Zapowiada się ona zatem na bardzo solidną kartę z wyższo-średniej półki.

Tymczasem, leaker KittyYYuko pokazał nam bardzo ciekawy przeciek, czyli pierwsze zdjęcie RTX 4060 Founder’s Edition, czyli wersji referencyjnej od Nvidii. Samo w sobie nie jest oczywiście zbyt ciekawe. To klasyczna konstrukcja z dwoma wentylatorami, która jedynie napisem na obudowie zdradza co znajdziemy w środku.

Niemniej, to bardzo cenna informacja, jeśli zaczniemy zastanawiać się nad datą debiutu. Skoro do sieci wyciekło już zdjęcie gotowego układu, to zdecydowanie powinniśmy oczekiwać premiery dość szybko. Oczywiście, może jeszcze okazać się, że RTX 4060 nie pojawi się nigdy w wersji referencyjnej i jest to jedynie egzemplarz testowy. Tak czy siak, warto trzymać rękę na pulsie. Z pewnością już wkrótce pojawi się więcej informacji.

Zobacz też:
RTX 4090 – Nvidia kolejny raz obniża ceny
Nvidia sprzedaje więcej GPU, ale AMD zarabia prawie tyle samo
RTX 4070 może być znacznie droższe niż oczekiwano