Ryzen 7000 – AMD ruszy w tym miesiącu z masową produkcją?

Ryzen 7000

Wygląda na to, że już wkrótce możemy szykować się na nowe procesory od AMD. Seria Ryzen 7000 trafią już wkrótce do masowej produkcji.

Wszyscy wiemy, że AMD nie planuje spocząć na laurach. Od dawna szykują już zupełnie nową serię procesorów, czyli Ryzen 7000. Będzie ona oparta na architekturze Zen 4 i powalczy o miejsca w rankingu z rewelacyjnie przyjętymi Alder Lake od Intela. No dobrze, ale kiedy w końcu premiera?

Jak podaje bardzo sprawdzony i wiarygodny informator Greymon55, procesory Ryzen 7000 trafią do masowej produkcji jeszcze w kwietniu. Oznaczałoby to, że latem z pewnością mogłyby trafić już na półki sklepowe! Pokrywałoby się to z harmonogramem produkcji z poprzednich modelów. Zwykle przejście od produkcji do sprzedaży zajmowało AMD 4 – 5 miesięcy.

Oczywiście, powinniśmy mieć na uwadze to, że Ryzen 7000 to zupełnie nowa konstrukcja! Cały proces może więc dość mocno się wydłużyć. Dużo zależy również od zewnętrznych producentów. AMD nie wypuści przecież na rynek procesorów, do których nie będziemy mogli kupić odpowiedniej płyty głównej.

Rzeczywisty termin może więc przesunąć się na wczesny początek jesieni. Dokładnie wtedy może zadebiutować też nowa generacja od Intela – Raptor Lake. Miejmy więc nadzieję, że AMD dość mocno wyprzedzi Alder Lake swoją nową generacją, a nie tylko wyrówna poziom.

Niestety, o samych procesorach nowych Ryzenach nie wiemy jak na razie nic. Jedyna pewna informacja, to proces produkcyjny 5 nm i architektura Zen 4.

Zobacz też:
Procesory Ryzen 7000 otrzymają zintegrowane GPU RDNA2
FSR 2.0 od AMD podwoi wydajność skalowania obrazu?
AMD zaprezentuje karty Radeon RX 7000 jeszcze w tym roku