Discord spowalnia karty graficzne. Nvidia prezentuje rozwiązanie

Discord

Discord spowalnia karty Nvidia GeForce. Firma oficjalnie przyznała, że problem faktycznie istnieje i pokazała, jak go rozwiązać.

Discord to bez wątpienia ulubiony komunikator graczy. Nic zresztą dziwnego, jest zupełnie darmowy, umożliwia komunikację głosową i tekstową oraz doskonale współgra z grami. Niestety, jego ostatnia aktualizacja zawiera dość kłopotliwy błąd. Uruchomiony komunikator obniża wydajność kart graficznych Nvidii.

Po aktualizacji Discord z jakiegoś powodu powoduje throttling pamięci. Pamięć VRAM w karcie graficznej nie osiąga więc swojej pełnej szybkości, bo przekłada się bardzo negatywnie na ogólną wydajność. Co ciekawe, to Nvidia udostępniła sposób na naprawienie tego problemu. Niestety, jest on dość skomplikowany.

Do naprawienia błędu musimy wykorzystać aplikację GeForce 3D Profile Manager. Wybierzmy w nim opcję „Export SLI Profiles” a następnie zapiszmy plik NVIDIA Profiles. Otwórzmy go w notatniku i wyszukajmy hasło Discord. Pod linijką „Profile „Discord”” znajdziemy szereg ustawień. Nad „EndProfile” dopiszmy więc Setting ID_0x50166c5e = 0x00000000.

Zapiszmy nasz plik i wybierzmy Import SLI Profiles w GeForce 3D Profile Manager. Następnie wgrajmy po prostu zmodyfikowany plik. Cały proces jest dość skomplikowany i mimo wszystko nie polecamy go osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z podobnymi programami. Znacznie lepszym sposobem będzie po prostu poczekać na aktualizację komunikatora.

Niestety, zarówno Discord jak i Nvidia nie podały co mogło spowodować taki błąd. Firma z pewnością pracuje już jednak nad rozwiązaniem i powinno pojawić się ono w ciągu najbliższych dni.

Zobacz też:
Judgment i Lost Judgment ze wsparciem dla Nvidia DLSS i Nvidia DLAA na PC
Wo Long: Fallen Dynasty otrzyma wsparcie dla Nvidia DLSS na PC
RTX 4090 TITAN debiutuje na pierwszych zdjęciach