Karty graficzne – którzy producenci mają najlepszą gwarancję?

Karty graficzne

Pewien użytkownik Reddita opublikował bardzo ciekawe statystyki. Sprawdził on, którzy producenci najlepiej naprawiają karty graficzne w ramach gwarancji.

Zastanawialiście się kiedyś, czy karty graficzne jednego producenta są lepsze od innego? Cóż, zazwyczaj mało kto na to patrzy. Powód jest bardzo prosty, poza niewielkimi różnicami w taktowaniu zegara czy w układzie chłodzenia to bardzo podobne do siebie produkty. Tymczasem zapominamy często o jednej rzeczy, czyli o tym, jak firmy radzą sobie z naprawami w ramach gwarancji.

Pewien użytkownik Reddita opublikował więc zbierane przez ponad 2 lata dane od szwajcarskiego sprzedawcy Digitec. Możemy dowiedzieć się więc tego, jakie karty graficzne były najbardziej awaryjne oraz jak szybko producenci byli w stanie naprawić lub wymienić uszkodzony towar. Oczywiście, mowa tutaj jedynie o szwajcarskim rynku i to w dodatku w czasie pandemii. Statystyki są więc trochę załamane, ale wciąż stanowią dość dobry wyznacznik.

Zacznijmy od tego, jak często karty graficzne danej marki ulegały awarii podczas pierwszych 24 miesięcy. Ze znanych firm warto wyróżnić tutaj AsRock oraz Palit z wynikami poniżej 1%. Równie dobrze wypadły jednak MSI, ASUS oraz Zotac oscylujące wokół 1,3%. Najgorzej wypadło natomiast Sapphire z wynikiem 2,4% oraz XFX z wynikiem 2,5%.

Kolejna ważna kwestia to to, jak szybko firmie zajmowało naprawienie danej karty graficznej lub po prostu zakończenie postępowania gwarancyjnego. Tym razem brawa należą się Sapphire z wynikiem 3 dni! Od 9 do 10 dni zajmowało to natomiast firmom EVGA, Palit i MSI. Najgorzej w tej kwestii wypadł Gigabyte, który potrzebował średnio 18 dni.

Zobacz też:
RTX 4090 TITAN debiutuje na pierwszych zdjęciach
Judgment i Lost Judgment ze wsparciem dla Nvidia DLSS i Nvidia DLAA na PC
Wo Long: Fallen Dynasty otrzyma wsparcie dla Nvidia DLSS na PC