RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR – MSI prezentuje nową kartę graficzną

RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR

MSI ogłosiło kolejną kartę graficzną LHR w swojej ofercie. RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR to doskonale znany nam model wyposażony dodatkowo w chłodzenie cieczą.

Wygląda na to, że MSI ma kolejną bardzo ciekawą premierę dla graczy. Tym razem, zaprezentowali zupełnie nową odsłonę popularnej karty RTX 3080. Oprócz nieco podkręconych parametrów znajdziemy w niejbardoz ciekawy system wodnego chłodzenia.

Zacznijmy jednak od samych parametrów. RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR oparta jest oczywiście na procesorze Nvidia GA102 wyposażonym w 8704 rdzenie CUDA. MSI podkręciło dość mocno maksymalną częstotliwość – jest to aż 1785 MHz (standardowa wersja może pochwalić się wynikiem 1710 MHz).

Dodatkowo, w środku znajdziemy też 10 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 19 GT/s. RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR ma dwa 8-pinowe wejścia PCIe i standardowy zestaw portów graficznych: jedno HDMI 2.1 i trzy DisplayPort 1.4a.

Prawdziwym hitem jest tutaj jednak system chłodzenia stworzony razem z firmą Asetek. Chłodzi on nie tylko sam procesor graficzny, ale również pamięć. Zapewnia to dość dobre możliwości przy podkręcaniu wyników VRAM. To świetna karta graficzna dla entuzjastów overclockingu.

Warto też wspomnieć o dość nietypowym rozmieszczeniu wiatraków – dwa z nich znajdują się na systemie chłodzenia cieczą, ale trzeci z nich już bezpośrednio na karcie graficznej. Jego zadaniem jest chłodzenie układów regulacji napięcia. W dużym skrócie – wszystko jest tutaj naprawdę przemyślane.

Cały ten układ, w połączeniu z systemem LHR ma też jedną olbrzymią zaletę. RTX 3080 Sea Hawk X 10 LHR to produkt, którym nie zainteresuje się chyba żadna kopalnia kryptowalut. Jest więc spora szansa, że trafi tylko i wyłącznie do graczy.

Zobacz też:
MSI zapowiada kartę graficzną Nvidia CMP 50HX
MSI wznawia produkcję karty graficznej GeForce GT 730
Karty graficzne Intel Alchemist zapewnią wsparcie dla DisplayPort 2.0