RTX 4060 Ti – poznaliśmy kolejne przecieki na temat specyfikacji

RTX 4060 ti

RTX 4060 Ti zadebiutuje już lada moment. Tymczasem poznaliśmy kilka interesujących przecieków o nowej karcie graficznej.

Najnowsza generacja kart graficznych od Nvidii zadebiutowała już jakiś czas temu. Jak na razie możemy kupić jedynie high-endowe karty. Już wkrótce zadebiutują jednak modele ze średniej półki cenowej, a w tym wyczekiwane od dawna RTX 4060 Ti. Tymczasem, nareszcie poznaliśmy kilka interesujących szczegółów o tym nadchodzącym modelu.

Przede wszystkim, wiemy już, że zegar w RTX 4060 Ti będzie osiągało bazowo 2310 MHz i 2535 MHz w trybie boost. Oczywiście, dotyczy to tylko i wyłącznie wersji referencyjnej. Karty z segmentu premium będzie mogły osiągnąć nawet 2685 MHz. Jeśli okaże się to prawdą, to możemy liczyć prawdopodobnie na wydajność w okolicach 22 teraflopów. Dla porównania, RTX 4070 osiągnie mniej więcej 29 TF, a wersja Ti 40,1 TF.

Wiemy też, że RTX 4060 Ti będzie dysponować 8 GB pamięci VRAM. Co równie ważne, wykorzysta ono złączę PCIe 8-pin zamiast 16-pinowego 12VHPWR wykorzystywanego w droższych kartach z serii RTX 4000. To niewątpliwe bardzo dobra wiadomość dla graczy, którzy nie planują zmieniać równocześnie całej płyty głównej.

Oczywiście, jak na razie są to jedynie przecieki. Z racji, że premiera jest jednak już naprawdę blisko to zdecydowanie należy uznać je za wiarygodne. Informacje pochodzą z kilku niezależnych od siebie źródeł, które słyną raczej z trafnych przewidywań. Pozostaje trzymać jeszcze kciuki za atrakcyjną cenę.

Zobacz też:
RTX 4060 na pierwszych zdjęciach. Premiera już wkrótce?
RTX 4070 zadebiutuje w dwóch różnych wersjach?
Nvidia sprzedaje więcej GPU, ale AMD zarabia prawie tyle samo